İş Kurmak ve Bilmeniz Gerekenler

İş Kurmak ve Bilmeniz Gerekenler

İş Kurmak ve Bilmeniz Gerekenler

İş Kurmak ve Bilmeniz Gerekenler

 

İş kurmak istiyorum diyen yatırımcı adayları için kısa bilgileri bu sayfamızda paylaşmaya çalışacağız. İş kurmak konusunda karar verdiyseniz yapacağınız işe göre bir sermaye birikiminiz, bilgi birikiminizden birisi ya da ikisi birden olması gerekiyor. Yapacağınız işe karar verdiğinizi ve artık sadece bu konunun yasal prosedürlerini bilmek istediğini farz ederek yazımıza başlıyoruz.

İş kurmak kelimesinin karşılığı şirket kurmak yani artık vergi mükellefi olmak fatura kesmek, harcama yapmak ve vergi ödemektir.  Öncelikle vereceğimiz bilgiler kafanızda bir şablon oluşturmak amacıyla verilmiştir. Şirket Kuruluşu aşamasında mutlaka profesyonel bir destek ( Mali Müşavir ) almanızı tavsiye ediyoruz.

Ülkemizde işyeri açılışları genel olarak 3 türde gerçekleşiyor. Bunlar; Şahıs Şirketi, Limited Şirket ve Anonim Şirkettir. Bunların dışından kanunların izin verdiği başka kuruluşu yöntemleri olmasına rağmen ülkemizde yatırımcılar genel olarak bu üç seçenek üzerinden yoğunlaşıyorlar. Biz de bu üç seçenek üzerinden bilgi vermeye çalışacağız.