Sektörel-Şirket-Kuruluşu-150x150 Döviz Bürosu Şirketi Kuruluşu ve Gerekli İzinler

Döviz Bürosu Şirketi Kuruluşu ve Gerekli İzinler

Merhaba Sayın Girişimci,

Size bu bölümde açmayı düşündüğünüz iş yerinizin kuruluş aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.  İş yerinizi açarken hangi aşamaların sizi beklediğini, hangi belgelerin gerektiğini ve neler yapmanız gerektiği hakkında profesyonel görüşümüze sizinle paylaşacağız.

Bu sitede size verilecek bilgilerle birçok işlemi siz yapabilirsiniz ama Türkiye’de  bürokrasinin çok yavaş olduğunu profesyonel bir destek olmadan yapacağınız bir işlemin size zaman ve para kaybettireceğini unutmayınız.

Sitemizdeki bilgilerin mümkün olduğu kadar güncel olması için çalışıyoruz ama bildiğiniz üzere Türkiye mevzuatların çok çabuk değiştiği bir ülke.  Bu sebeple konu hakkındaki sorularınızı iletişim bölümünden bize iletebilirsiniz.

Döviz Bürosu Şirketi Kuruluşu

Şirketin kuruluş esnasında Hazine Müsteşarlığı şartlarını taşıyabilmesi için ana sözleşmesinin doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ana sözleşmede olabilecek eksiklikler ve yanlışlıklar şirket kuruluşundan sonra Hazine Müsteşarlığı’na yapılacak lisan başvurusu sırasında ret edilme nedeni olacaktır.  Bu sebeple profesyonel bir destek almanız sizin açınızdan hem zaman hem maliyet konusunda faydalı olacaktır.

Diğer şirket kuruluşlarından farklı olarak  Hazine Müsteşarlığı bazı özel maddelerin ana sözleşmede olmasını ve asgari sermaye tutarı belirtmektedir. Ayrıca şirket ortaklarının Hazine Müsteşarlığı açısından sorunlu kişilerden oluşmaması gerekiyor.

Şirketler anonim şirket olarak kurulabilmektedir. Şirket kuruluşu ortalama 7 iş günü sürmektedir. Yabancı ortaklı şirket kuruluşu yapılmasında ve Hazine Müsteşarlığı Lisansı alması konusunda bir engel bulunmamaktadır.

Şirket kuruluşu sermaye tutarı, ortak sayısı, kira bedeli, müdür sayısı ve yabancı ortak olup olmaması konusunda farklılık göstermektedir.

Döviz Bürosu Şirketi ve Hazine Müsteşarlığı İzni

Şirket kuruluşu ya da  Hazine Müsteşarlığının talep ettiği düzenlemeler yapıldıktan sonra gerekli belgelerle beraber başvuru yapılabilir.

Şirket kuruluşu ve Hazine Müsteşarlığı İzni  başvuru hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Önemli Not: Şirket kuruluşundan önce ön izin alınması gerekmektedir.