Dükkan Açmak

Dükkan Açmak

Dükkan açmak isteyen girişimcilere iş yeri açılışı için gerekli bilgi ve süreci anlatmaya çalışacağız. Dükkan açmak konusunda dekorasyon ve diğer giderleri siz bütçenize göre ayarlayacaksınız. Biz size dükkan açmak konusunda yapmanız gereken resmi başvurular ve vergi kaydı oluşturma konularında yardımcı olmaya çalışacağız.

Yapacağınız işe karar verdikten sonra ve iş yerinizin adresi belli olduktan sonra kuruluş türü hakkında karar vermeniz gerekiyor. Bu konuda en çok tercih edilen 3 tür var.

Bu kuruluş türleri ortaklık yapınıza,  yapacağınız işe ve ciro beklentinize göre profesyonel yardım alarak seçmeniz gerekiyor. Vergisel açıdan ve ortaklık haklarınızı koruması açısından doğru karar vermeniz için profesyonel bir destek sizi koruyacaktır.

Ciro beklentiniz düşükse ve daha çok esnaflık yapacaksanız şahıs şirketi kurmanızı öneriyoruz. Daha sonra işlerinizin durumuna göre sermaye şirketleri olan limited ve anonim şirkete geçiş yapabilirsiniz.

Dükkan Açmak İçin Gerekli Belgeler

Gerekli belgeler kuruluş yapınıza göre değişecektir. Şahıs işletmesi / şirketi kurmak istiyorsanız aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekecek.

  • Noter Onaylı Nüfus Cüzdan Sureti  ( Kuruluş için vergi dairesine kendiniz gidecekseniz gerek yok )
  • İmza Beyannamesi
  • İkametgah
  • Kira Kontratı