Merhaba Sayın Girişimci,

Size bu bölümde açmayı düşündüğünüz iş yerinizin kuruluş aşamaları hakkında bilgi vereceğiz.  İş yerinizi açarken hangi aşamaların sizi beklediğini, hangi belgelerin gerektiğini ve neler yapmanız gerektiği hakkında profesyonel görüşümüze sizinle paylaşacağız.

Bu sitede size verilecek bilgilerle birçok işlemi siz yapabilirsiniz ama Türkiye’de  bürokrasinin çok yavaş olduğunu profesyonel bir destek olmadan yapacağınız bir işlemin size zaman ve para kaybettireceğini unutmayınız.

Sitemizdeki bilgilerin mümkün olduğu kadar güncel olması için çalışıyoruz ama bildiğiniz üzere Türkiye mevzuatların çok çabuk değiştiği bir ülke.  Bu sebeple konu hakkındaki sorularınızı iletişim bölümünden bize iletebilirsiniz.

Elektrik Tedarik Şirketi Kuruluşu

Şirketin kuruluş esnasında EPDK şartlarını taşıyabilmesi için ana sözleşmesinin doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Ana sözleşmede olabilecek eksiklikler ve yanlışlıklar şirket kuruluşundan sonra EPDK’ya yapılacak lisan başvurusu sırasında red edilme nedeni olacaktır.  Bu sebeple profesyonel bir destek almanız sizin açınızdan hem zaman hem maliyet konusunda faydalı olacaktır.

Diğer şirket kuruluşlarından farklı olarak EPDK bazı özel maddelerin ana sözleşmede olmasını ve asgari sermaye tutarı belirtmektedir. Ayrıca şirket ortaklarının EPDK açısından sorunlu kişilerden oluşmaması gerekiyor.

Şirketler sermaye şirketi olamak zorunda yani limited ya da anonim şirket olarak kurulabilmektedir. Şirket kuruluşu ortalama 5 iş günü sürmektedir. Yabancı ortaklı şirket kuruluşu yapılmasında ve EPDK Tedarik lisansı alması konusunda bir engel bulunmamaktadır.

Şirket kuruluşu sermaye tutarı, ortak sayısı, kira bedeli, müdür sayısı ve yabancı ortak olup olmaması konusunda farklılık göstermektedir.

Elektrik Tedarik Şirketi EPDK Lisansı

Şirket kuruluşu ya da EPDK’nın talep ettiği düzenlemeler yapıldıktan sonra gerekli belgelerle beraber başvuru yapılabilir. EPDK Tedarik Lisansı başvuru süreci Ankara’da yapılmaktadır.

Şirket kuruluşu ve EPDK Tedarik Lisansı başvuru hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.