Yapı Denetim Şirketi Kuruluşu

Yapı Denetim Şirketi Kuruluşu

Merhaba Sayın Girişimci,

Size bu bölümde açmayı düşündüğünüz Yapı Denetim Şirketi Kuruluşu aşamaları hakkında bilgi vereceğiz. İş yerinizi açarken hangi aşamaların sizi beklediğini, hangi belgelerin gerektiğini ve neler yapmanız gerektiği hakkında profesyonel görüşümüze sizinle paylaşacağız.

Bu sitede size verilecek bilgilerle birçok işlemi siz yapabilirsiniz ama Türkiye’de bürokrasinin çok yavaş olduğunu profesyonel bir destek olmadan yapacağınız bir işlemin size zaman ve para kaybettireceğini unutmayınız.

Sitemizdeki bilgilerin mümkün olduğu kadar güncel olması için çalışıyoruz ama bildiğiniz üzere Türkiye mevzuatların çok çabuk değiştiği bir ülke. Bu sebeple konu hakkındaki sorularınızı iletişim bölümünden bize iletebilirsiniz.

Yapı Denetim Şirketi Kuruluşu

Yapı denetim firması kurmak için ortakların mimar yada mühendis olması önemlidir. İlgili meslek odasına kayıtlı ve çalışmıyor olması gereklidir. Bu şartları sağlıyor iseniz;
Önce amacına uygun aday yapı denetim firması kurarak işe başlayabiliriz. Tescili yapılan şirketin büro kontrolü yapılırken mevzuata uygun olarak bir ofis ve demirbaşlar alınmış ve hazırlanmış ve Bakanlığa verilecek teminat mektubu alabilecek kredibiliteye sahip olmalıdır.
Büro kontrol raporu alındıktan sonra farklı statüde yapı denetçileri alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına müracaat edilip, Yapı Denetim Belgesi alınır.
Yapı denetim firmanızı kuruluş işlemlerinden başlayıp , Çevre ve Şehircilik bakanlığından Yapı Denetim Belgesini çıkarılana kadar işlemlerinizi takip edebiliriz.

Kuruluş yöntemleri hakkında vergi avantajları – dezavantajları hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kuruluş Sonrası Maliyetler

Yapı Denetim işi yapacak şirketlerin genel anlamda katlanacakları maliyetler farklılık göstermektedir. . Bu maliyetler firmanın kar – zarar ve iş hacmine göre farklılık göstermektedir. Konu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Yukarıda genel anlamda kuruluş aşaması için bilgiler vermeye çalıştık. Unutulmaması gereken nokta her girişim bazı farklılar gösterebilmektedir ve bu girişimin daha başlangıç aşamasında iyi incelenmesi ve buna göre yol haritası çizilmesi gerekiyor. Sermaye tutarı, ortaklık yapısı, kuruluş yöntemi gibi önem arz eden konularda uzman mali müşavir çözüm ortaklarımız size bu süreçte talep etmeniz durumunda yardımcı olacaklardır.

Şirketinize özel ayrıntılı bir teklif alabilmek için sağ taraftaki formu doldurarak bize talebinizi iletebilirsiniz. >>>

Saygılarımızla,

Sosyal Şirket Yönetim Danışmanlık ve Belgelendirme Hizmetleri Limited Şirketi

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir